Kapı Motoru

Kapı motoru içinde yer alan kart ünitesi ve motoru ile kapının hareket etmesine olanak sağlayan mekanizmaya verilen isimdir. Motor dişlinin harekete geçmesini sağlamaktadır. Motorun hemen üzerinde ana tahrih dişlisi adı verilen bir dişli yer almaktadır. Bu dişli kapının açılmasına ya da kapanmasına olanak sağlamaktadır. Kapının iki tarafında da fotoselli yer almaktadır. Fotoselli kapının arasında bir araç ya da bir insan olduğu zaman sıkışmasını ya da onlara herhangi bir zararı engelleme amacı taşımaktadır.

Kapı açıldıktan sonra kapanmasını istediğinizde otomatik olarak kumanda aracılığı ile kapanma özelliğine sahiptir. Kapıya kapanma komutu verildiği zaman fotoselin önünden herhangi bir cisim girdiği zaman zarar vermemesi için hemen otomatik olarak açılacak ya da olduğu yerde sabit bir şekilde kalacaktır. Sonrasında o cisim kapının önünden çıktığı zaman tekrar kapanmaya devam edecektir.

Kapının tam üzerinde uyarı mahiyetinde bir lamba bulunmaktadır. Bu lambalar kapanırken ya da açılırken yanıp sönerek kullanıcılara uyarı verme amacı taşımaktadır. Eğer siz de bir kapı motoruna ihtiyaç duyuyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Liberty Kapı olarak bizler uzun yıllardır müşterilerimize her zaman profesyonel ve kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Sizler de bu konu ile alakalı kaliteli bir hizmet almak için bizleri tercih edebilirsiniz.

Bu sistemi tercih ederken bazı hususlara dikkat etmek oldukça önemlidir. Bunlar kullanıcının sayısı kapının ağırlığı ya da uzunluğu gibi konulardır. Bu bahsettiğimiz konuları göz ardı ederek bir seçim gerçekleştirdiğiniz takdirde motorun uzun ömürlü olması mümkün olmayacaktır. Bu nedenle bu özelliklere uygun bir motor seçmek çok mühimdir. Kullanıcının isteklerine uygun bir motor tercihi yapmak için seçilen firma da bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Açılma hızının kullanıcı tarafından ayarlanmasına olanak sağlayacak özellikte motorlar olduğu gibi sabit hıza sahip motorlar da bulunmaktadır. Kullanıcılar motor tercihinde bulunurken bu özellikleri de göz önünde bulundurmaları mühimdir. Siz de hangisini uygun görürseniz onu tercih edebilirsiniz.

Eskimiş kapılara bu motorların takılması gerçekleşirken dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Bu noktada kontrollerin ihmal edilmemesi büyük önem taşımaktadır. Kapı kolay bir şekilde hareket edip etmemesine dikkat edilmelidir. Eğer hareketinde bir sıkıntı olduğu fark edilirse de rayların kontrolünün sağlanması gerekmektedir. Raylardaki ya da tekerleklerdeki sıkıntılar giderildikten sonra da motorun takılması gerçekleşir.

Kapı Motoru Fiyatları

Kapı motoru fiyatları konusu çok fazla merak edilmektedir. Firmamız fiyat belirlemesi yaparken birçok unsuru da göz önünde bulundurmaktadır. Bu faktörler müşterilerimizin talepleri ya da motorun özelleridir. Müşterilerimiz ile görüşme sağlandıktan sonra onların talepleri doğrultusunda bir fiyat belirlenmesi yapılmaktadır. Daha sonra konu ile alakalı müşterilerimiz bilgilendirilmektedir. Siz de bu fiyatlar ve hizmetlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz firmamız ile istediğiniz zaman irtibata geçebilirsiniz.

KONUŞMAYI BAŞLAT
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?