Garajlar,Bahçeler ve Site girişleri İçin İdeal Kapı ve Bariyer Seçimleri

İdeal kapı seçimi yaparken kapıyı kullanacağınız alan en önemli unsurdur. Garaj ve bahçeler için en güzel seçim otomatik kapı olacaktır.

Garaj ve bahçeler için kapı seçimi yapacaksanız öncelikle konforlu kullanımı düşünmelisiniz. Garaj ve bahçe kapılarında size en çok konforlu kullanımı sağlayacak kapı çeşidi otomatik kapıdır. Otomatik kapının yerine getireceği işlevler sayesinde kapı giriş ve çıkışları en seri şekilde meydana gelecektir.

Bunun yanı sıra giriş ve çıkışlarda herhangi bir aksaklık problemi de oluşmayacaktır. Bahçe kapıları genellikle büyük bir boyuttan oluştukları ve kullanıldıkları için seçim çok önemlidir. Otomatik açılır kapı büyük kapıları açıp kapatmak da konforu son derece sağlayacaktır.

Fakat normal düz bir çelik kapının ivmesini ve ağırlığını da hesap edersek kapı otomatik olmadığında, sürekli bir insan gücüne ihtiyaç olacaktır. Bu da sizi epey yorabilir. Bu nedenle rahatlıktan yana olarak seçiminizi otomatik kapı yönünde yapmanızı önermekteyiz.

Otomatik Kapı Sistemleri | İdeal Kapı Ölçüleri

İdeal kapı seçiminde öncelikle kullanım sağlayacağınız alanın ölçülerini doğru bir şekilde almanız gerekecektir. Alana büyük veya küçük gelen bir kapının işlevini göremezsiniz. Bu da size kısa ömürlü bir ürün deneyimi yaşatacaktır.

Uzun ömürlü ürün kullanımı ekonomik açıdan da oldukça çok önem gören bir unsurdur. Yıllar boyu bir ürünü kullanmak, size ekstra masraf çıkartmaz. Ve bu durum her alıcının aradığı, istediği bir durum haline gelmektedir. Kaliteden yana yapacağınız kapı seçimlerinde uzun ömürlü kullanım da dolaylı bir şekilde kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Otomatik kapılarda bulunan fotoseller büyük bir özelliği de beraberinde getirir. Kapı giriş ve çıkışlarında aksama yaşanmamasını sağlayan fotoseller, otomatik kapıların en önemli özelliklerindendir. Kapı seçiminde eğer seçiminiz otomatik kapıdan yana olacaksa size birkaç tavsiye vereceğiz.

Garaj ve bahçe kapı seçimleri genellikle otomatik kapı şeklinde gerçekleşmektedir. Bu durumda da otomatik kapı motor sisteminin de doğru bir şekilde seçilmesi şart oluyor. Kapının boyu motorunun seçiminde sizlere ilham olmalıdır.

İdeal kapı arayışında olanlar kapının boyuna göre bir motor seçiminde bulunmalılar. Aynı şekilde kapının ağırlığı da motor sistemlerinde belirleyici değişken bir faktör olarak yer alır. Kapının ağırlığından 100 gram daha ağır bir motor sistemi seçimi en sağlıklı ve doğru seçimlerden olacaktır.

Mesela kapınızın ağırlığı 400 gram ise motor sisteminin ağırlığı da 500 gram civarlarında olmalıdır. Bu duruma son derece dikkat etmenizi önermekteyiz. Satın alacağınız yerden tüm bu detayları istemeli ve uzun ömürlü bir kapı kullanımı için adım atmalısınız.

İdeal Çelik Kapı Seçimi Nasıl Yapılır?

İdeal kapı seçiminde otomatik kapı haricinde yapılabilecek bir diğer kapı seçimi ise, çelik kapıdır. Çelik kapıların kullanımı, otomatik kapılara göre daha yorucu olabilmektedir. Çelik kapılarında birçok farklı modeli bulunmaktadır.

Bu modeller arasında; ferforje bahçe kapısı, demir bahçe kapısı, demir sürgülü bahçe kapısı yer almaktadır. Tüm bu modeller arasından seçim yaparken en kullanışlı olabilecek ürünü seçmenizi öneriyoruz.

Ferforje bahçe kapı modeli oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ferforje kapı dışında da birçok farklı alanda, adından bahsettirmeyi başaran bir madde olmuştur. Çift kapaklı ve tek kapaklı kapı kanatları ile kullanıma sunulan çelik kapılar da farklı fiyat aralıklarına sahiptirler.

Kapı seçimlerinde fiyat aralıkları da oldukça belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. İdeal kapı için öncelikle alanınızı tanımalısınız. Kapınızın boyu, eni ve ağırlığı hem ideal seçimi sağlayacaktır, hem de fiyata etki edecektir.

Ağır ve sağlam olan kapılar diğer kapılara nazaran daha yüksek fiyatlarda satılmaktadır. Fiyata etki eden bir diğer unsur ise; elbette ki kapı üretiminde kullanılan malzemelerin cinsidir. Malzemelerin cinsi kapının kalite oranını belirler. Kaliteli ürünlerin fiyatı da piyasaya nazaran daha yüksek rakamları içinde bulundururlar.  

İdeal kapı çeşitleri içerisinde yan sürgülü kapı motoruna ait kapı türleri de yer alır. Yan sürgülü yapıya sahip olan motorlar, bünyesinde dişliler ile kullanımı bulundururlar. Her modelin işlevi ve işlevsel neden faktörleri farklıdır. Sizler seçiminizi her zaman kendi beklentilerinize göre yapmalısınız. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğiniz seçimler en sağlıklı ve en doğru seçimlerden olacaktır.

KONUŞMAYI BAŞLAT
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?