Büyük Yapı ve Projelerde Kullanılan Kapı ve Aydınlatma Sistemleri

Büyük yapı ve projelerde kullanılan kapı modelleri dendiğinde hem iç hem de dışta kullanılan kapı çeşitleri, ilgi ile araştırılmaktadır.

Büyük yapılarda kullanılan kapılar genelde yapılar kadar büyük olurlar. Bu denli büyük kapıların ağırlıkları da dolayısıyla yüksek olmaktadır. Bu yüksek ağırlık düşünüldüğünde akla gelen en ideal kapı çeşidi; otomatik kapı çeşidi olmaktadır. Otomatik kapı çeşidi haricinde çelik kapılar da büyük yapılarda kullanılmaktadır.

Büyük yapılarda en önemli unsurlardan birisi, kesinlikle kapılardır. Kapılar dışarıdan yapıya gelen kişilerin ilk karşılaştığı görüntü unsurudur. Bu nedenle doğru ve şık kapı seçimi büyük projelerde önem taşımaktadır.

Otomatik kapının tercih edilme nedenlerinden birisi muhtemeldir ki, konforlu kullanımdır. Konforlu kullanım sağlayan kapılar, her zaman için rağbet görürüler. Büyük yapı ve projelerde kullanılan kapı haricinde bir diğer önemli unsur da, aydınlatmalardır.

Her işletmede vitrin; her zaman ilk düşünceyi tasarlar, oluşturur. Bu nedenle vitrini güzelleştirecek aydınlatma sistemlerine de özen gösterilmesi şart bir durum haline gelmiştir.

Büyük Yapı ve Projelerde Kullanılan Kapı | Mimari Projede Neler Bulunur?

Büyük yapı ve projelerde kullanılan kapı seçimi büyük işletme ve yapılar için önemlidir. Mimari projelerin içeriğinde ise başta olmak üzere kapı ve aydınlatma sistemleri yer almaktadır. Bu durum kesinlikle dekorasyon ve ihtiyaç gereksinimi için gerekli bir hal almıştır.

Büyük yapılarda kullanılacak kapıların hem boyut ölçüleri hem de ağırlıkları belirli oranlar doğrultusunda büyüktür. Bu nedenle seri bir şekilde kapı kullanımı da şart bir durumdadır. Seri bir kapı giriş çıkış eşliğinde sağlanan kullanımdan faydalanmak için bazı kapı çeşitleri bulunur.

Bu kapı çeşitleri arasında endüstriyel kapılar,seksiyonel kapılar,hızlı branda (PVC) kapılar,kepenkler  sürgülü demir kapılar ve Fotoselli otomatik kapılar en başta yerini almaktadır. Otomatik kapının en büyük özelliği ve işlevi, seri bir şekilde kapı içerisinde gerçekleşen giriş çıkışları sağlamaktadır. Büyük yapı ve projelerdeki binalara yapılacak olan giriş ve çıkışların seri bir şekilde halledilmesi şarttır.

Bu durumu da en iyi sağlayabilecek kapı çeşidi muhtemeldir ki otomatik kapıdır. Otomatik kapının içerisinde bulundurduğu fonksiyonel özellikler sensörlü bir kullanımı sunar. Bu kullanım sayesinde kapı giriş çıkışlarında oluşabilecek kaza ve aksamalar en aza indirgenmektedir.

Büyük yapı ve projelerde kullanılan kapı türlerinde yaşanabilecek sorunlar mümkün olduğunca en aza indirgenmek istenir. Otomatik kapı sistemi ile birleşmiş olan ferforje kapılarda bu tarz yapı girişlerinde tercih edilebilir. Ferforjenin birçok farklı modeli bulunmaktadır.

Ferforje ile birleşen motor sistemi büyük yapılar için daha faydalı bir kazanım olacaktır. Ferforje kullanımı genellikle villa bahçe kapılarında sıklıkla karşılaştığımız kapılardandır. Bu modelin kullanımında, motor sistemi kullanılmadığında bir insan gücüne muhtaç kalınacaktır.

Büyük yapı ve projelerde kullanılan kapı fiyatları ise her modele göre farklılık göstermektedir. Mesela otomatik kapı içerisinde kullanılan motor sisteminin kalitesi ve fonksiyonel özellikleri fiyata etki etmektedir. Fiyata etki edecek bir diğer faktör ise; kapı üretiminde kullanılan malzemenin cinsleridir. Kapı üretiminde kullanılacak malzemeler arasında; demir, çelik ve ferforje bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında bulunan ferforje oldukça çok kullanılan türlerdendir. Büyük yapı ve projelerde ise otomatik motor sistemi ile kullanılabilmektedir.

KONUŞMAYI BAŞLAT
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?